Depersonalizacja u 23-letniej osoby

Witam mam 23 lata i cierpię na derealizacje/depersonalizacje. Pierwsze odrealnienie złapało mnie w młodości na wycieczce szkolnej gdy nie przespałem nocy i rano wypiłem kawę. Następne odrealnienie miałem około 3 lat temu gdy po zmęczony po pracy również wypiłem kawę z tym że tym razem już nie odpuściło. Trzyma do teraz raz słabiej raz mocniej. Moje pytanie jest takie czy może mi się to dziać przez to iż mam bezdechy senne i nie wysypiam się przez co jestem przemęczony? Z góry dziękuję za odp.!

Dzień Dobry Panu,

Przy bezdechu dochodzi do chwilowego niedotlenienia i niedokrwienia, a jak występuje on kilkakrotnie w ciągu snu, to jak najbardziej może Pan czuć się zmęczony.

Proponuję konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu, aby pokierował Pana odnośnie występującego bezdechu.

Zachęcam Pana do konsultacji psychologicznej, możliwe jest dotarcie do prawdziwej przyczyny symptomów, które u Pana nadal trwają.

Życzę pozytywnego spojrzenia,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,

Trudność, którą Pan opisuje wymaga konsultacji z profesjonalistą. Warto zgłosić się do psychologa/psychoterapeuty by popracować nad lepszych zrozumieniem obecnej sytuacji i usprawnieniem funkcjonowania, a także do psychiatry by opowiedzieć o depersonalizacji. Nie należy tego lekceważyć, zwłaszcza, że jest Pan młody i można Panu udzielić pomocy z uwagi na świadomość problemu.

Pozdrawiam,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA