Depresja a spożywanie herbaty

Czy nadmierne spożycie kawy i herbaty może być jedną z przyczyn zwiększonej potliwości . Słyszałem że kawa niekorzystnie wpływa na działanie leków np. przeciwdepresyjnych, to samo mocna herbata: czy w takim razie osoby, które były chore lub nadal zmagają się ze stanami depresyjnymi powinny unikać spożywania takich używek/

Jeśli chodzi o zwiększoną potliwość, to jak najbardziej kawa czy herbata W NADMIARZE mogą pobudzać współczulną część układu nerwowego, przez co człowiek bardziej się poci. Jednakże w odpowiednich dawkach taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Pozdrawiam.