Depresja a strach przed chorobami

chcialam zapytac czy moje dolegliwosci moga byc spowodowane lękiem depresja i nerwica na ktora choruje. ciagle mi sie wydaje ze moje serce jest chore mieszkam w uk za kazdym razem kiedy dzwonie na pogotowie to robia mi ekg i wszystko jest wpozadku mija jakis czas a ja znow mam wrazenie ze mam chore serce ze umre na zawal czy udar. czasem mamkilka dni takich a potem zaczynam sie czyms zajmowac i zapominam. duzo czytam w internecie i wtedy dopiero zaczynam myslec ze jestem chora ze umre !!!

Dzień dobry. Opisane przez Panią dolegliwości mogą mieć przyczynę w psychice, jak trafnie Pani zauważa najprawdopodobniejszą przyczyną jest depresja i/lub zaburzenie lękowe. Z opisu wnioskuję, że konsultuje się Pani z lekarzami, dużo czyta, szuka wyjaśnień. Nie wiem natomiast, czy korzystała Pani z psychoterapii. Jeśli nie zachęcam do leczenia prawdopodobnej przyczyny. Proszę najpierw udać się na konsultacje do psychologa, który pomoże Pani w udzieleniu odpowiedzi, czy choruje Pani na depresję, postawi profesjonalną diagnozę i przedstawi możliwości leczenia. Jeśli ma Pani trudności ze znalezieniem specjalisty w UK, możliwy jest kontakt on-line, z kimś kto pracuje w ten sposób w Polsce.
Agnieszka Lipińska

Dzień dobry,

Tak, Pani dolegliwości mają podłoże psychiczne.
Pozostaje Pani znaleźć w UK polskojęzycznego psychoterapeutę oraz lekarza psychiatrę.