Depresja a terapia grupowa na oddziale dziennym

Od paru lat cierpie na depresje, zastanawiam sie nad terapia grupowa na oddziale dziennym jednak jestem osobą cichą niesmialą niepewną siebie i swojego zdania. Czy taka terapia w grupie mi pomoze czy zaszkodzi. Dla jakic osob takie zajecia sa przewidziane

Dzień dobry!

Do każdej grupy terapeutycznej prowadzone są wcześniej indywidualne konsultacje i psycholog na podstawie pierwszej-kilku rozmów kwalifikuje do terapii grupowej. Jest to okazja, żeby porozmawiać o swoich wątpliwościach. Spotkania grupowe mają wiele plusów - uczą zachowań społecznych, nawiązywania relacji, budowania zaufania, zapraszania innych do swojego świata wewnętrznego, grupa daje też wiele cennych informacji zwrotnych i jest polem "treningu" radzenia sobie z nieśmiałością. Równie wartościową opcją jest jednak także psychoterapia indywidualna.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Konkretnie czy taka forma terapii jest dobra dla Pani, oceni osoba kwalifikująca - lekarz czy psychoterapeuta. A może właśnie dlatego, że jest Pani osobą jak pisze nieśmiałą, niepewną to taka forma terapii byłaby dobrym wyjściem ? Jedynie proszę pomyśleć czy to koniecznie musi być w ramach oddziału.