Zapytaj lekarza

1 , 0 3 4 , 3 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresja a terapia grupowa na oddziale dziennym

Od paru lat cierpie na depresje, zastanawiam sie nad terapia grupowa na oddziale dziennym jednak jestem osobą cichą niesmialą niepewną siebie i swojego zdania. Czy taka terapia w grupie mi pomoze czy zaszkodzi. Dla jakic osob takie zajecia sa przewidziane
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Leczenie choroby afektywnej dwubiegunowej

Dzień dobry!

Do każdej grupy terapeutycznej prowadzone są wcześniej indywidualne konsultacje i psycholog na podstawie pierwszej-kilku rozmów kwalifikuje do terapii grupowej. Jest to okazja, żeby porozmawiać o swoich wątpliwościach. Spotkania grupowe mają wiele plusów - uczą zachowań społecznych, nawiązywania relacji, budowania zaufania, zapraszania innych do swojego świata wewnętrznego, grupa daje też wiele cennych informacji zwrotnych i jest polem "treningu" radzenia sobie z nieśmiałością. Równie wartościową opcją jest jednak także psychoterapia indywidualna.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Dzień dobry,

Konkretnie czy taka forma terapii jest dobra dla Pani, oceni osoba kwalifikująca - lekarz czy psychoterapeuta. A może właśnie dlatego, że jest Pani osobą jak pisze nieśmiałą, niepewną to taka forma terapii byłaby dobrym wyjściem ? Jedynie proszę pomyśleć czy to koniecznie musi być w ramach oddziału.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy