Depresja, CHAD i zaburzenia osobowości u 31-latka a konieczność zgłoszenia się do szpitala

Witam od 10 lat cierpię na zaburzenia depresyjne, a od 2012r. na CHAD i zaburzenia osobowości. Mimo przyjmowania leków nie widzę poprawy. Pojawia się alkohol i papierosy, byłem zawsze przeciwny wszelakim używkom. Mam wrażenie, że postępuje moja derealizacja i dezadaptacja. Jestem wykształconym człowiekiem. Ale kompletnie nie radzącym sobie z rzeczywistością. Oprócz myśli samobójczych, mam liczne biegunki,myśli, że zabijam bliskich,lęki przed wyjściem na ulicę,czy mam zgłosić się do szpitala?

Proszę Pana,

oprócz terapii lekami, można skorzystać również z psychoterapii. Proszę skorzystać z konsultacji w szpitalu i poprosić o poradę, czy lekarz psychiatra sugerowałby pobyt w szpitalu.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Dzień dobry,

Jeżeli nie leczył się Pan wcześniej u psychoterapeuty, to może warto wpierw skorzystać z takiej formy leczenia, przy jednoczesnym kontynuowaniu farmakoterapii ?
A o ewentualnym pobycie szpitalnym - najlepiej jak porozmawia Pan ze swoim psychiatrą prowadzącym.

Witam. Na pewno konieczne jest odrzucenie używek. Proponowałabym zgłoszenie się do Ośrodka Leczenia Uzależnień. Znajdzie Pan tak fachową kadrę psychoterapeutyczną. Nie znam problemu, ale być może przydałby się tez psychoanalityk. Najpierw trzeba by poznać i zrozumieć własne reakcje, aby móc przejąć kontrolę nad własnymi emocjami. A potem skierować kroki do coacha i zbudować swoją przyszłość wraz z umiejętnością jej zrealizowania. Powodzenia