Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresja - co dalej?

Od ponad miesiąca moja przyjaciółka ma wszystkie objawy depresji. Ma myśli samobójcze. Wydaję mi się, że jest chora. Jak powiedzieć jej rodzicom, że powinni się udać z nią do psychologa? Jak dać im do zrozumienia, że ich córka potrzebuje pomocy?

KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Witam Serdecznie
Ze względu na myśli samobójcze Pani/Pana przyjaciółka powinna jak najszybciej znaleźć się pod kontrolą lekarza specjalisty. Rozmowa z jej rodzicami jest dobrym pomysłem. Proszę zaznaczyć, iż martwi się Pani jej zachowaniem i że chęć porozmawiania z rodzicami wynika z troski o przyjaciółkę. Proszę także spróbować porozmawiać z przyjaciółką – być może sama zdecyduje się na spotkanie z lekarzem.

Proszę wyjaśnić przyjaciółce, iż podejrzewa Pan/Pani u niej chorobę, która może być skutecznie leczona. Ocena objawów depresyjnych powinna być dokonana przez lekarza psychiatrę. W zależności od stanu Pani/Pana przyjaciółki, lekarz może od razu zlecić leczenie. Proszę jak najszybciej porozmawiać zarówno z przyjaciółką jak i z jej rodzicami.
pozdrawiam

Psychiatra, pracuje na Oddziale Chorób Afektywnych II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy