Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 0 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresja - co dalej?

Od ponad miesiąca moja przyjaciółka ma wszystkie objawy depresji. Ma myśli samobójcze. Wydaję mi się, że jest chora. Jak powiedzieć jej rodzicom, że powinni się udać z nią do psychologa? Jak dać im do zrozumienia, że ich córka potrzebuje pomocy?

KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Witam Serdecznie
Ze względu na myśli samobójcze Pani/Pana przyjaciółka powinna jak najszybciej znaleźć się pod kontrolą lekarza specjalisty. Rozmowa z jej rodzicami jest dobrym pomysłem. Proszę zaznaczyć, iż martwi się Pani jej zachowaniem i że chęć porozmawiania z rodzicami wynika z troski o przyjaciółkę. Proszę także spróbować porozmawiać z przyjaciółką – być może sama zdecyduje się na spotkanie z lekarzem.

Proszę wyjaśnić przyjaciółce, iż podejrzewa Pan/Pani u niej chorobę, która może być skutecznie leczona. Ocena objawów depresyjnych powinna być dokonana przez lekarza psychiatrę. W zależności od stanu Pani/Pana przyjaciółki, lekarz może od razu zlecić leczenie. Proszę jak najszybciej porozmawiać zarówno z przyjaciółką jak i z jej rodzicami.
pozdrawiam

Psychiatra, pracuje na Oddziale Chorób Afektywnych II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy