Depresja i ChAD a ubieganie się o stoopień niepełnosprawności

Witam. Od stycznia 2013 roku miałem zdiagnozowana depresję. Obecnie leczę się na CHAD od 17 grudnia 2013r. Czy cierpiąc na tego typu zaburzenia psychiczne po tak krótkim czasie można ubiegać się o stopień niepełnosprawności pozarentowo?. I czy to prawda, że aby uzyskać stopień warto posiadać wypis z oddziału psychiatrycznego?. Choroba mnie wyniszcza, nie pozwala mi normalnie funkcjonować społecznie, zawodowo. A schorzenia np.: nerwice wegetatywne zdiagnozowane były 10 lat temu. Posiadam dokument

Orzeczenie o niepełnosprawności nie jest uzależnione od rozpoznania, ale od zaburzeń funkcjonowania jakie one powodują. Jeżeli orzecznik uzna, że istnieją ograniczenia w zdolności do prawidłowego funkcjonowania może orzec niepełnosprawność.