Depresja i izolowanie się od ludzi

Witam! Od dwóch miesięcy jestem smutna, izoluję się od ludzi i nie mam na nic ochoty, czy to depresja? Co robić?

Witam,
Trudno ocenić po tak skrótowym opisie co konkretnie się z Panią dzieje i jaka jest przyczyna.
Proszę zgłosić się na konsultacje do psychologa, który przeprowadzi z Panią rozmowę, oceni problem i pomoże się z nim uporać.
Pozdrawiam.

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

Niestety, przez Internet nie można stwierdzić, co Pani dolega. Poza tym, napisała Pani dość krótką wiadomość. Smutek, unikanie ludzi i brak motywacji do jakiegokolwiek działania może świadczyć o wielu różnych problemach – może być to tylko chwilowy spadek nastroju wskutek jakiejś niedyspozycji, rozwijającej się choroby, przeziębienia, a może to być podejrzewany przez Panią początek depresji. Drogą wirtualną nikt nie postawi diagnozy. Powinna się Pani udać do lekarza pierwszego kontaktu i zrobić badania, by wykluczyć przyczyny fizyczne i fizjologiczne. Być może Pani spadek nastroju to konsekwencja zaburzeń hormonalnych albo zespół chronicznego zmęczenia. Jeśli badania wyjdą w porządku, wówczas przyczyn obniżonego samopoczucia można będzie szukać w psychice.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam, depresja jest chorobą mogącą objawiać się w pod wieloma postaciami. Dojmujący smutek, izolacja społeczna i brak chęci do jakichkolwiek czynności mogą sugerować zaburzenia depresyjne, szczególnie, że trwają one już tak długi czas. Kontakt ze specjalistą zaleca się osobom z takimi jak powyżej objawami ( a także innymi charakterystycznymi dla depresji m.in.: zmienność nastrojów, uczucie napięcia, lękowość, brak energii, zaburzenia snu i jedzenia, ciągłe zmęczenie psychofizyczne, bóle głowy, zaburzenia koncentracji, pamięci), gdy nie ustępują one po 2 tygodniach. Zachęcam gorąco do kontaktu z lekarzem psychiatrą, ew. lekarzem rodzinnym. Leczenie depresji polega na farmakoterapii, a także na psychoterapii polegającej na znalezieniu przyczyn zaburzeń depresyjnych i skutecznym przepracowaniu ich. Jest Pani młodą osobą, więc szkoda życia na uciekanie od ludzi i pogrążanie się w smutku, proszę dać sobie pomóc i skorzystać ze spotkania ze specjalistą. Pozdrawiam i powodzenia!

Witam, podaje Pani zbyt małą ilość informacji, aby podjąć się diagnozy. Wiele zależy od czynników fizjologicznych, także warto udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie na podstawowe pytania, jak już wcześniej zasugerowano. Ważne jest również prześledzenie wydarzeń w życiu prywatnym i zawodowym, czy myślenia o sobie. Życzę po prostu czasu i chęci na zajęcie się sobą:)