Depresja i kryzys w małżeństwie

Witam. Chciałem prosić o poradę,mianowicie moja żona chce wyjechać do Anglii do pracy. Nie układa się nam w małżeństwie od roku. Po tym wszystkim zacząłem popadać w depresję,być nie obecny w pracy,domu. Czasami plącze i się rozklejam. Mam 30 lat, 5 lat poślubię,dwójka dzieci. Żona tłumaczy że jest leniwy,wygodny. Przez te 5 lat miałem prawie wszystko podawane pod nos. Ślicznie dziękuję za pomoc odpowiedz. Z poważaniem Mikołaj L.

Dzień dobry,

Proszę rozważyć wspólnie z żoną podjęcie psychoterapii małżeńskiej.
Tylko nieliczne ośrodki oferują taką pomoc w ramach NFZ, bardziej dostępna jest w ofercie prywatnej.

Dzień dobry.
Pana sytuacja jest bardzo delikatna, trudna. Proponuję aby Państwo porozmawiali z sobą szczerze, czego Państwo oczekują od siebie, jak wyobrażają sobie wspólne życie.Jeżeli trudno jest Państwu rozmawiać we dwoje, proponuję zdecydować się na konsultację u psychologa zajmującego się terapią par.