Depresja i myśli samobójcze oraz autoagresja

Mam depresję i myśli samobójcze. Samookaleczam się. Jestem pod opieką dr oraz przyjmuje antydepresanty. Mam taki problem. Kiedy zostaję sam z dzieckiem w domu, pojawia się lęk, że coś może się nam nagle stać. Tak jest zawsze. Obecnie wolę wychodzić w tym czasie z domu. To dzieje się tylko w sytuacji, gdy zostajemy w domu. Poza nim, problemu nie ma...a i moja autoagresja czy agresja jest skierowana tylko na mnie. Nigdy nawet przez myśl nie przeszło, że mógłbym skrzywdzić inna osobę...

Dzień dobry!

Obok opieki lekarza psychiatry i leczenia farmakologicznego, ważnym elementem wychodzenia z depresji jest psychoterapia. Podczas spotkań z terapeutą będzie możliwe omówienie takich właśnie obaw, przeżywanych emocji, niechcianych uczuć czy zachowań itp. i poszukiwanie dla nich rozwiązań.

Pozdrawiam!