Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresja i nerwica a samodzielne odstawienie leków

Dzien dobry, mam pytanie odnosnie lekow psychotropowych i ich odstawiania. Cierpie na depresje i nerwice. Biore Parogen 20mg (1-0-0) i Depakine Chrono 300 (1-0-1). Biore te leki od paru lat z przerwami, probowalam odstawiac samodzielnie ale zawsze do nich wracalam bo po pewnym czasie (ok. pol roku) objawy powracaly. Robilam to nagle, z dnia na dzien. Mieszkam za granica i nie mam tutaj dostepu do psychoterapii. Czy moge odstawic leki samodzielnie bez psychoterapii i jak mam to zrobic? Dziekuje.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Nie wolno odstawiać leków samodzielnie, bez konsultacji z lekarzem. Taki manewr powinno się robić tylko pod kontrolą specjalisty.
Jeżeli nie ma Pani dostępu do psychoterapii na miejscu, może Pani skorzystać z psychoterapii online poprzez Skype. Jesli jest Pani zainteresowana taką formą pracy - zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam.

0

Dzień dobry,

Dotychczasowe próby SAMO - leczenia nie zdają - jak rozumiem - rezultatu.
Odstawienie leków powinno mieć miejsce pod opieką lekarza, który je Pani przepisał. A jeżeli chce Pani podjąć się psychoterapii - to pozostaje znaleźć za granicą polskojęzycznego psychoterapeutę bądź rozważyć leczenie w Polsce na oddziale szpitalnym (hospitalizacja ok. 3 m-czna; np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy