Depresja i nerwica oraz delikatna psychika i trudna sytuacja w domu rodzinnym

Dzień dobry.Jestem osobą,która od 16r.ż leczę się na depresję i nerwicę, choć pierwsze objawy tych chorób miałam już w wieku 13 lat.Mój dom to miejsce klotni,nieporozumien,wyzwisk,krzyku.Ciagle jestem krytykowana,ponizana,zyję w potwornym stresie.Płaczę kazdego dnia,moja psychika jest krucha jak kilkuletniego dziecka...Widzę jak atmosfera w domu mnie niszczy. Probowalam uczeszczac na psychoterapię,ale nie wytrzymalam na niej dlugo. Nie wiem co zrobić,by zaczac normalnie zyc...

Mgr Adam Horak Psycholog

Nie jest rolą psychologa podważanie diagnoz lekarskich. Problemy osób nastoletnich mają źródło w relacjach rodzinnych. Jeśli nie zostaną one rozwiązane, mogą przełożyć się na trudności w innych sferach życia. Problemy te można jednak rozwiązać. Wytrwanie w terapii nie należy do łatwych, dlatego z całą mocą zachęcam do powrotu na nią.Terapia, nawet ta najtrudniejsza, pomaga zdecydowanie lepiej żyć niż same tylko leki.

Na początku korzystne byłoby podjęcie leczenia na oddziale (dziennym lub stacjonarnym). Dobry stacjonarny oddział leczenia zaburzeń nerwicowych i afektywnych znajduje się w katowickim Centrum Psychiatrii tel: (32) 603 8400, ul. Korczaka 27, Katowice
Z leczenia na oddziale dziennym, w tym terapii grupowej, można skorzystać w ramach nzozu Feniks. Adres katowicki to:
Centrum Zdrowia Psychicznego Katowice
ul. Witosa 21, Katowice, telefon: 32 209-83-12

Witam,
może dobrze byłoby jednak kontynuować terapię lub zmienić jej miejsce.
Terapia często bywa pomocą w zbudowaniu nowego obrazu siebie ale także w zmianie myślenia o sobie. Codzienny płacz niczego nie naprawi ale może wiele zniszczyć. Jeśli nie bierze pani pod uwagę kolejnej psychoterapii, to może dobrze byłoby częściej wychodzić z domu, chociażby na krótkie spacery.
Pozdrawiam