Depresja i przygnębienie u 24-latki

Wiatm mam 24 lata i nie wiem co robić ze swoim życiem. Ciągle jestem przygnębiona i chce mi się płakać. Rozpamiętuje wszystkie przykre sytuacje z przeszłości, skrzętnie analizuję każdy mój dzień i zawsze doszukam się czegoś co mnie niepokoi.Często jestem zestresowana przez co nie mogę się skupić w pracy tak jakbym chciała. Nic już nie cieszy mnie tak jak kiedyś.

Pisze Pani o cierpieniu, którego doświadcza. Warto w tej sytuacji zadbać o siebie i poszukać pomocy. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa bądź psychoterapeuty. Na wizytach będzie mogła Pani wyrazić swoje uczucia, zrozumieć, co takiego się wydarza/ wydarzyło w Pani życiu, że ciągle Pani rozpamiętuje przykre sytuacje, spróbować zmienić swój sposób myślenia o sobie, przeżywania trudnych sytuacji. Być może będzie wskazane, by skonsultowała się Pani z psychiatrą. Jeżeli chce Pani skorzystać z farmakotetapii, może też Pani sama udać się na taką wizytę, bez zaleceń psychologa.

Dzień dobry. Jeżeli Pani stan utrzymuje się już od dłuższego czasu, proszę się skonsultować z psychologiem. Zdiagnozuje on dokładniej problem, być może zaproponuje terapię oraz wsparcie lekami. Nie warto czekać. Pozdrawiam.