Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresja i stan otępienia

Witam, moja przyjaciolka cierpi na depresje. To juz lata od iedy pojawily sie pierwsze symptomy ale odmawiala jakiejkolwiek pomocy. Teraz objawy sa mocno nasilone. Widuje psychiatre i zazywa leki (nie wiem jakie) ale uslyszala pare razy ze "zmysla" "ze kazdy ma problemy" i "nie chce wspolpracowac" . Ma mysli samobojcze bez prob ale sytuacja nie jest ciekawa. Ostatnio wpadla w stan "otepienia" jest jej wszystko jedno i martwi mnie to. Czy to juz czas na interwencje szpitalna?? Dziekuje
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Witam Panią
Sądząc po Pani opisie to stan przyjaciółki jest poważny. Niechęć do przyjęcia pomocy, poczucie beznadziejności wystąpienie otępienia przy silnej i długo utrzymującej się depresji to stan naturalny, którego nie można lekceważyć. Jeśli przyjaciółka nie chce Pani pomocy należy porozmawiać z najbliższymi członkami jej rodziny (mężem, rodzicami, rodzeństwem) uczulić ich na występowanie poważnego problemu. Ktoś z rodziny może skontaktować się z prowadzącym ją lekarzem, przedstawić problem a wówczas lekarz podejmie decyzję o konieczności hospitalizacji.
Pozdrawiam

0

Szanowna Pani,
Depresja to zaburzenie, które kwalifikuje się do leczenia farmakologicznego jak i terapeutycznego (niezbędna jest psychoterapia). Zatem Pani przyjaciółka powinna uczęszczać na wizyty zarówno do psychiatry, jak i do psychologa-terapeuty. Proszę porozmawiać z przyjaciółką i spróbować namówić ją na wizytę u psychologa (w poradni bądź w prywatnym gabinecie). Im później Pani przyjaciółka rozpocznie terapię psychologiczną tym trudniej będzie pokonać chorobę. Kiedy choroba będzie postępować niezbędna będzie hospitalizacja.
Pozdrawiam,
Monika Wysota

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy