Depresja i stan po operacji tętniaka mózgu

Moja mama ma depresje (52 l.), okolo 7 lat temu miala operacje tetniaka mozgu, od tamtej pory nic ze soba nie robi, nie leczy sie, nie dba o siebie (nawet sie nie myje), nie chce wychodzic z domu. Staram sie z rodzenstwe rozmawiac, ze trzeba sie ruszac wychodzic do ludzi ale to nic nie zmienia. Jak zapisalam ja do psychiatry to nie poszla, Co powinnam zrobic, by depresja mamy odeszła? Lekarz powinien jej przepisac jakies leki? To chyba stan poważny, proszę o radę.

Dzień dobry,

Dobrym pomysłem jest wizyta u lekarza psychiatry.
Proszę zrobić tak, żeby ktoś jednak z mamą poszedł na wizytę lub też zorganizować wizytę domową.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza