Depresja i stany lękowe od 10 lat a bezskuteczne leczenie

witam! Mam depresję od 10 lat i stany lękowe, obecnie biorę Seroxat, działa na stany lękowe i zmniejsza depresję ale nie działa aktywizująco. Nic mi się nie chce, nic nie ma sensu, zmuszam się do każdej czynności, nie potrafię nigdzie sama pojechać.Wypróbowałam już wszystkie leki przeciwdepresyjne. Słyszałam, że Sulpiryd działa aktywizująco. Czy mogę go łączyć z Seroxatem? A jeśli nie to jaki lek brać by "móc działać"normalnie. Bardzo zależy mi tez na poczuciu szczęścia , zadowolenia z życia!!!!

Jest dość spora grupa leków p.depresyjnych i p.lękowych, które można łączyć ze sobą. Niewątpliwie można stosować równocześnie sertralinę i sulpiryd, ale możliwe, że innym wyjściem jest dołączenie innego leku p.depresyjnego lub zamiana sertraliny na inne lekarstwo p.depresyjne. Mając na uwadze długoletni przebieg zaburzeń depresyjno - lękowych wskazane byłoby podjęcie psychoterapii indyuwidulanej lub grupowej. W Pani sytuacji to raczej psychoterapia leczy, a farmakoterapia redukuje nasilenie objawów. Myślę, że warto omówić z leczącym psychiatrą powody zastosowania każdego z leków. Ja osobiści nie przepadam za Sulpirydem z powodu działań ubocznych polekowych w istotnym stopniu upośledzających funkcjonowanie pacjentów.