Depresja i stres związany z finansami

Witam, mam 31 lat. Od dłuższego czasu mam problemy ze stanem emocjonalnym. Męczy mnie życie, myślę o śmierci i powstrzymuje mnie tylko świadomość, że zostawiłbym żonę z 2 dzieci. Nie wiem, co robić, gdzie udać się po pomoc. Przytłacza mnie nadmiar pracy - prowadzę własną firmę, jestem jedynym źródłem utrzymania rodziny, a kryzys gospodarczy tylko nasila złe samopoczucie.

Witam Pana!

Na odległość nie jest możliwe postawienie diagnozy, ale opisane przez Pana objawy rzeczywiście mogą wskazywać na depresję. Dodadatkowo, jak sam Pan zauważył, niepokój związany z finansami nie ułatwia sprawy. Dlatego sugerowałabym, aby udał się Pan do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie może Pan liczyć na pomoc zarówno psychiatry, jak i psychoterapeuty. Proszę podejść do problemu poważnie i nie odkładać na później wizyty u secjalisty. Opisane objawy są bardzo niepokojące i mogą się nasilać. Leczenie farmakoterapią przynosi poprawę po upływie około 3 tygodni od jego rozpoczęcia, na efekty psychoterapii również trzeba trochę poczekać, dlatego im szybciej zgłosi się Pan do specjalisty, tym lepiej.

Pozdrawiam.