Depresja lękowa z napadami paniki

witam,6lat tem zachorowalam na depresje lekową,przez jakis czas bralam leki i doszlam do jako takiego zdrowia.od 3lat sie nie lecze ale rok temu wszystko wrucilo z podwujna sila i do tego mam teraz depresje lekowa z napadami paniki.nie lecze sie poniewaz od roku karmie piersia i chcialabym nadal kontynóowac karmienie lecz obawiam sie ze juz dluzej nie dam rady psychicznie ze cos mi sie stanie,ze zwarjuje.czy wiec jesli choroba sie nasilila to czy im dluzej nie bede sie leczyc tym gorzej dla mnie

Dzień dobry
Współczuję problemu. Warto zaopiekować się sobą, ponieważ dziecko odbiera nastroje mamy. Może jednak warto wrócić do wsparcia farmakologicznego? Dla dziecka najlepszym skarbem jest mama uśmiechnięta :)
Zachęcam też do podjęcia psychoterapii.

Serdecznie pozdrawiam
Łucja Fitchman

Dzień dobry,
Myślę że najlepiej będzie, jak skontaktuje się Pani z lekarzem psychiatrą w PZP, który po konsultacji powinien skierować Panią na psychoterapię w poradni -bezpłatnie.Jeżeli ma Pani możliwość leczenia prywatnego, odpłatnego proszę skontaktować się z psychoterapeutą, który porozmawia z Panią i najpewniej zaproponuje leczenie psychoterapeutyczne.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,
dziecko potrzebuje bezpieczeństwa i stabilnej mamy stąd warto się zając sobą i poświęcić sobie czas. Tym bardziej, że czytam, iz jest Pani naprawdę trudno.Leki mają to do siebie, że nie usuwają przyczyn tylko objawy. Z kolei psychoterapia, choć jest procesem długotrwałym pozwala na przyjrzenie się sobie i zrozumienie swojej choroby. Proszę spróbować terapii, jeśli okaże się, że to za mało wtedy warto wybrać się do psychiatry.