Depresja, nerwica i brak sił, żeby żyć

Mam juz dosyc. Nie mam sił zyc. napisze krótko-choruje na depr i nerwice biorę leki afobam i Sympramol od lat. W rodzinie były wieczne problemy alkoholizm ojca _ sady, wstyd, policja, areszty. Ojciec od 7 lat juz nie pije. Mielismy firme bud- oszust nie zaplacil nam za roboty na kwote 300tys -- w sadzie wygralismy lecz dlugi pozostały. oszust wszystko poukrywal , nie ma z czego sciagac od nego kasy. mam juz dosyc. Urzad Skar- po 5 latach walki anulował te dlugi przedawnienie. Tylko sie zabic

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, a leczenie farmakologiczne stosuje się czasem wspierająco (w szczególnych przypadkach) i przez krótki okres m.in. żeby uniknąć uzależnienia (w przypadku leków przeciwlękowych - a jak zrozumiałam afobam przyjmuje Pan przez kilka lat !).
W obecnej kryzysowej sytuacji jak najbardziej namawiam na konsultacje u psychoterapeuty, który wyłącznie w kontakcie osobistym może zaproponować odpowiednie postępowanie (pomoc psych., interwencja kryz., docelowo psychoterapia ?). W Katowicach może Pan udać się np.: do http://www.centrumpsychiatrii.eu/oddzialy/lecznictwo9.html; http://www.czpfeniks.pl/