Depresja po operacji kolana

Problem z samopoczuciem męża. Witam serdecznie. Jestem ze swoim mężem prawie rok po ślubie, a razem jesteśmy 8 lat. Mój mąż od czasu do czasu miewał tzw zły dzień, ale po operacji kolana, w związku z czym nie może robić za wiele rzeczy, jego stan się pogorszył. Ostatnio stwierdził nawet, że nie nic mu się nie chce i czasem nie chce mu się żyć. Wspieram go, próbuje z nim rozmawiać, ale niestety zawsze kończy się na tym, że mąż uważa, że się do niczego nie nadaje. Bardzo proszę o pomoc.

Dzień dobry,

Może Pani namówić męża na wizytę u lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą zdiagnozować trudności męża i jeżeli będzie taka konieczność - zaproponować odpowiednie leczenie (farmakoterapia i/lub psychoterapia). Pomoc może uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ) lub prywatnie.