Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresja po rozstaniu?

Mam na imię Piotrek i jestem studentem I roku inżynierii. Odkąd rozstałem się z moją pierwszą dziewczyną (jakieś 7 miesięcy temu), chyba nie potrafię się pozbierać. Nie cieszy mnie już nic, nie mam nawet do kogo się zwrócić. Sytuacja w mej rodzinie też nie jest za ciekawa. Nie mam żadnej bliskiej osoby, której mógłbym zaufać i prosić o wsparcie. Odkąd zacząłem studia, niewiele się zmieniło. Nawet nie mam ochoty na wszelakie imprezy i tym podobne rzeczy. Moja egzystencja polega tylko na czekaniu na następny dzień. Wszelkie dotychczasowe zainteresowania nie cieszą mnie już tak jak kiedyś. Nie szukam sobie drugiej połówki na siłę, gdyż uważam, że to nie ma sensu. Nie byłem u lekarza ani nie przyjmuję żadnego leku, mającego wpływ na psychikę.

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Opisane objawy, dolegliwości mogą wskazywać na zaburzenia o typie depresji. Trudna sytuacja związana z rozstaniem, smutek, nie najlepsze relacje rodzinne, brak wsparcia mogły wywołać tego typu symptomy.

Proponuję wizytę u psychologa w celu dokładnego rozeznania problemu, ewentualnie dalszą opiekę w gabinecie psychiatry

Psychiatra na Oddziale Psychiatrii w Szpitalu Bielańskim i w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy