Depresja po urodzeniu dziecka

Dziecko urodzilam 3 miesiące temu. Jestem kobietą mieszkam daleko od rodziny z moim chlopakiem i dzieckiem podczas ciąży już myślałam o rodzinie bardzo często i teraz ponownie czasem obwiniam się za to, że tak daleko mieszkam od rodziny czuję się samotna pomimo dziecka i chłopaka czy to depresja cieszę się życiem tutaj, ale brakuje mi bliskich osób chciłabym żebyśmy byli wszyscy razem, dużo śpię, mam czasami nie mam apetytu, nie mam nawet ochoty na seks.

  • Wcześniej przebyte zaburzenia nastroju
  • Używki alkohol, palenie papierosów
  • Ogólny gorszy stan zdrowia
  • Młody wiek matki
  • Małe wsparcie społeczne, brak pracy, niskie zarobki, mniejszy poziom wykształcenia
  • Brak partnera
  • Wielodzietność
  • Konflikty rodzinne
  • Ambiwalentny stosunek do ciąży

Myślę iż dobrym rozwiązaniem w opisywanej przez Panią sytuacji była by wizyta w gabinecie psychologa, który mógłby udzielic Pani wsparcia, ew. pokierowac do psychiatry w celu podjęcia farmakoterapii.