Depresja psychotyczna u żony i wątek zdrady

witam Pisałem wcześniej o depresji psychotycznej mojej zony Na początku pojawił się wątek zdrady . upokorzenia . rozmowy z tym "kimś" kto niby w niej- przy niej jest Jak się do tego odnosić ? Teraz w trakcie leczenia cały czas mówi i obwinia się o błędy które popełniła , nie mówi o konkretnych - ja nie pytam . nie wiem czy powinienem .Jak długo taki stan może trwać, jak rozmawiać pytać czy nie "

Witam serdecznie,
Nie napisał Pan jak długo Pana żona przyjmuje już leki, ale generalnie ich efekt terapeutyczny powinien pojawić się po około 3 tygodniach. Wtedy też objawy powinny się osłabić. Pyta Pan, czy powinien dopytywać o konkretne błędy, o których mówi Pana żona - moim zdaniem powinien Pan powiedzieć jej, że jeżeli ona chce je Panu wyjawić, to Pan jej wysłucha.
Pozdrawiam

Witam... codzienny kontakt z osobą chorą psychicznie (a taką osobą przecież Pańska żona jest) jest trudny. Trudno też taką sytuację komentować "z daleka".. Łatwo o powierzchowną, mylną ocenę. Proszę więc wybaczyć, ale po komentarz do zachowania Pana żony skieruję Pana do terapeuty, bądź psychiatry, który się Pana żoną opiekuje. Zna Pana żonę, zna dokładnie przebieg choroby i leczenia i w tej sytuacji jest najbardziej odpowiednią osobą do komentowania na ile zachowanie Pana żony jest efektem choroby,a w jakim stopniu wynika z jej charakteru. Może więc pomóc w znalezieniu odpowiedniego postępowania, adekwatnego do jej stanu zdrowia. Być może należy rozważyć Państwa obopólny udział w leczeniu np. przez Pana uczestnictwo w terapii małżeńskiej czy rodzinnej.Jest wiele metod pomocy w Pana sytuacji. Najlepiej więc będzie, jeżeli w tej kwestii wypowie się osoba, która zna Państwa sytuację lepiej. Pozdrawiam ciepło.

Witam. Może chciał by Pan skorzystać z pomocy bezpośredniej. A co do pytania Pani to rozmawiać trzeba z tym, że jeżeli żona jest w psychozie i mówi różne dziwaczne rzeczy to pytanie czy będzie Pani miał do tego dystans kiedy miałby dopytywać.'
Magdalena Brabec

Witam Pana
warto żeby żona korzystała z psychoterapii na której mogłabym opowiadać o tym "kimś". Pan pewnie jest dla małżonki bardzo ważną osobą ale o tym kimś w środku, czy o jej poczuciu popełnionych błędów powinna rozmawiać z profesjonalistą
pozdrawiam
anna suligowska