Depresja, samotność i ucieczka od świata u 54-latka, który przebywał w ZK

Witam odczowam depresje.noce nie przespane .samotność .ucieczka od świata .nie ufność .poczucie winy .równiez agresja przebywalem w ZK ok 15 l nie mam z tego powodu radości ale tak się stało zaczolem brać hasz amfetaminę Pic alkohol po abstyneci ok 20 l nie pilem alkoch nie daje sobie rady nie wiem gdzie mam szukać pomocy skoro dopiero na pazdziernik specjalista będzie śmieszne to a co ja.mam robić nie mam rodziny z synem nie utrzymuje kontaktu to tyle pozdrawiam ja z lodzi POMOZCIE ryszard

Dzień dobry,

Najlepiej skontaktować się z lekarzem psychiatrą i/lub psychoterapeutą, np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub Poradni Leczenia Uzależnień. Może Pan również rozpatrzyć leczenie na oddziale szpitalnym. A w sytuacjach nagłych, kryzysowych - w każdym mieście może Pan udać się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, gdzie oferowana jest wszelaka pomoc (prawna, psychologiczna, socjalna etc.) za darmo oraz natychmiast.

Jest Pan obecnie w bardzo trudnym okresie przed - jeśli dobrze zrozumiałem - podjęciem terapii. W tym krytycznym momencie najważniejsze aby uczestniczył Pan w spotkaniach AA.

Proponuję zagłębić Ci zagłębić w literaturę i poczytać o ludziach którzy znajdywali się w podobnych sytuacjach do twoich. Pamiętaj, aby nie zamykać się w sobie i rozmawiaj - utrzymuj kontakt z innym człowiekiem. Jest to niezmiernie ważny zabieg.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu