Depresja u 15-latka

Witam. Mam prawie 15 lat, od jakiegoś czasu mam depresję. Sądzę, że mi za szybko uciekają mi lata życia. Już za rok będę musiał decydować o swojej przyszłości, wybierając profil w liceum. A ja jeszcze jestem za młody na takie decyzje i nie chcę decydować. Chciałbym być choć o klasę wcześniej. Lubię, jak ktoś mi mówi, że urosłem, itp. Mnie boli to, że to się już kończy. Nie chcę być dorosły, nie chcę już za parę lat ponosić odpowiedzialności za swoje życie.
ponad rok temu

Jak zerwać z partnerem?

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Niestety jak każdy młody człowiek stajesz przed wyborami, które rzutują na twoje dalsze życie. Rozumiem iż może być to dla ciebie trudne ale pamiętaj, że dotyczą one wszystkich, nie tylko Ciebie. Może dobrym rozwiązaniem byłoby porozmawiać o tym ze swoimi rodzicami. Swego rodzaju dyskusja na temat np profilu w liceum może być łatwiejsza w gronie bliskich Ci osób.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Czy to na pewno depresja? To poważna choroba mająca konkretne objawy. Po tym opisie trudno mi powiedzieć, czy Pan na nią cierpi. Rozumiem, ze jest Panu trudno. Zachęcam do rozmowy z kimś bliskim zaufanym, kto może mógłby opowiedzieć jak poradził sobie z podobnymi problemami w Pana wieku? A może jest w szkole psycholog lub pedagog, do którego ma Pan zaufanie?

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty