Diagnostyka autyzmu u małego dziecka

Witam chciałabym uzyskać informację odnośnie synka ma półtora roku. Jego straszy brat ma zdiagnozowany autyzm. Teraz obserwujemy też młodszego by w miarę szybko zareagować. Otóż młodszy nie pokazuje palcem, jak coś zauważy pieska to też nie pokarze paluszkiem, spojrzy na niego i tyle. Mówi bardzo mało mama tata , dada, nie naśladuję odgłosów zwierzat, choć powtarzamy je ciągle. Jako mama martwią mnie pojedyncze zachowania, a właściwie ich brak, nie chcę być przewrażliwiona, ale proszę zrozumieć.

Witam

To zrozumiałe, że obserwuje Pani swojego synka i martwi się o Jego rozwój. Na podstawie informacji, które Pani zamieściła, bez zebrania szerszego wywiadu, obserwacji i zbadania dziecka, żaden specjalista nie oceni Jego stanu. Na pewno nie są to objawy wystarczające do stwierdzenia autyzmu. Zachęcam do wizyty u psychologa dziecięcego, który oceni rozwój synka i przekaże Państwu odpowiednie informacji, czy to dot. obserwacji, czy stymulowania Jego rozwoju. Wczesna konsultacja może Państwa uspokoić i pomóc we wspieraniu dziecka.

Pozdrawiam
Katarzyna Binder

Witam. Jeśli martwi Panią rozwój młodzego Synka, warto go zdiagnozować pod kątem autyzmu tym bardziej, że starszy brat jest dzieckiem z autyzmem. Fundacja Synapis prowadzi program wykrywający autyzm u niemowląt i małych dzieci. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
To zrozumiałe ze jest Pani wyczulona. Najlepiej będzie skonsultować sie z psychologiem czy specjalistami, którzy diagnozowali Pani starszego syna by ocenili funkcjonowanie dziecka.
Pozdrawiam AM