Diagnostyka tocznia rumieniowatego układowego

Witam ! Jestem w trakcie diagnostyki tocznia rumieniowatego układowego, byłam już na oddziale reumatologii w szpitalu na Szaserów. Po wyjściu z oddziału otrzymałam wynik dsDNA dodatni ( czekałam na wynik 2 tygodnie ). Cały czas występuje u mnie krwinkomocz.Z tego właśnie powodu wykonano u mnie biopsję nerki. I tu czyli na oddziale nefrologii wykonano ponownie wynik dsDNA, który wyszedł negatywnie ( wynik miałam po 1 dniu od pobrania ). I tu konsternacja skąd takie różnice w badaniach.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taki wynik jest zastanawiający. W takiej sytuacji należałoby powtórzyć badanie.