Diagnostyka zaburzeń nerwicowych

Opis badania EEG:Diagn.Zaburzenia nerwicowe. Badanie wykonano w czasie czuwania:Zapis zróznicowany przestrzennie z nieregularną czynnością podstawową złozoną z fal beta,alfa i falami theta.Amplituda w odprowadzeniach przednich wynosi 14 uV a w tylnych 18 uV,Rz niewidoczna.Hv nie zmienia opisu.Liczne artefakty.ORZECZENIE:Zapis niskonapięciowy z zaburzoną czynnością podstawową. Bardzo proszę o o wyjaśnienie czy z tym wynikiem udać sie do neurologa i czy to jest stan chorobowy.Dziękuję.

Jeśli ostateczną diagnozą są zaburzenia nerwicowe warto się udać do psychoterapeuty. To najlepsza metoda poradzenia sobie z zaburzeniami lękowymi i somatyzacyjnymi.