Diagnoza Axial spondyloarthropathy

Witam. Zdiagnozowano u mnie axial spondyloarthropathy w Anglii. Jestem po wymianie biodra (20.06.2013 Anglia) i do tej pory nie odzyskałam sprawności. Dzisiaj przyszedł list z tą diagnozą, tylko że leczenie anti TNF zacznie się dopiero w sierpniu. Czy to jest uleczalne i na czy polega leczenie i jak długo trwa. I czy to normalne że mam czekać aż do sierpnia? Dokucza mi ból pleców na dole i w szyi, chodzę o kuli. Miałam badanie krwi, Xray i MRI robione. Wioleta lat 35.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to jedna z grupy chorób zwyrodnieniowych. Czy jest wyleczalna- niestety nie ale można uzyskać w przebiegu procesu terapeutycznego cofnięcie się objawów.