Diagnoza choroby przy nieustannych biegunkach

Zwracam sie z pytaniem co moja mama ma zrobić, gdy ma biegunkę od miesiąca (była już w szpitalu na wydziale zakaźnym, lecz to nic nie pomogło) Widać po niej, że straciła na wadze. Jakie badanie należało, by zrobić by postawić diagnozę ? Oraz czy może to być coś groźnego, ponieważ się bardzo martwię.

Małgorzata Panek

Należałoby wykluczyć biegunkę na tle zakaźnym, pasożytniczym oraz osmotyczną. Czy przy powstrzymywaniu się od jedzenia biegunka utrzymuje się? Mogło dojść do zaburzenia tolerancji laktozy po biegunce na tle zakaźnym. Tym niemniej należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu i podaży kalorii.
Proszę udać się z mamą do lekarza rodzinnego. On przeprowadzi dalszą diagnostykę.
Pozdrawiam