Diagnoza przepukliny brzusznej

Witam. W czerwcu tego roku ( 2013) podniosłam gwałtownie drukarkę, która waży ok. 4 kg. Od sierpnia po tym zdarzeniu boli mnie brzuch jakby jeden punkt na tym brzuchu nie cały brzuch. Boli raz wyżej pępka z prawej strony, raz niżej a raz na równi z pępkiem. Nasila się przy śmiechu, załatwianiu się. Dodam że gram na flecie poprzecznym. Ponadto odczuwam ból w nadbrzuszu i ból jeli. Czy to może być przepuklina brzuszna? Jak to stwierdzić? Przez usg?

W takim wypadku wystarczająca będzie bezpośrednia konsultacja z chirurgiem ogólnym. On zwykłym badaniem ręką odpowie Pani czy istnieje w Pani przypadku przepuklina. Po objawach jakie Pani opisuje być może tak jest. Jako badanie wspomagające może okazać się konieczne wykonanie USG brzucha. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.