Diagnoza w kierunku uzależnienia od komputera

Witam mam prośbę powiem jak wygląda moje korzystanie z komputera a was proszę o diagnozę czy jestem uzależniony. Komputer i gry to moja pasja jednak gram dziennie średnio 40min lub wcale ale dłużej siedzę normalnie bo oglądam filmy, słucham muzyki, rozmawiam ze znajomymi jak chcę się czegoś szybko dowiedzieć . Oglądam filmiki na YT na interesujące mnie tematy. Jak mam czas korzystam jak nie to nie i nic mnie do tego nie zmusza. Czy to normalne pomocy ???

Dzień dobry.

Przekazał Pan przynajmniej trzy posty z podobnym opisem i zapytaniem, z których wynika, że nie powinien Pan mieć obaw związanych z uzależnieniem od komputera. Pański niepokój jednak, skutkujący wręcz "rozpaczliwym" poszukiwaniem potwierdzenia, że opisane przez Pana użytkowanie komputera nie jest szkodliwe, wskazywałby jednak na potrzebę przynajmniej konsultacji psychologicznej w celu doprecyzowania, czy przy tej częstotliwości, sposobie oraz oglądanych treściach są jakiekolwiek podstawy do zmartwień.

Pozdrawiam.

Witam,
na podstawie tego, co Pan pisze nie da się postawić diagnozy. Potrzeba zadać wiele dodatkowych pytań, a to można zrobić tylko u psychologa. Wystarczy jedna bądź dwie wizyty, żeby ocenić czy to uzależnienie.