Dieta 1000 kcal przy cukrzycy

Mam pewien problem: moja lekarka postanowiła, że powinnam schudnąć 2-5 kg i poleciła mi, abym zastosowała dietę 1000 kcal dziennie .Podała mi nawet adres strony, na której są tabele i łatwo można obliczyć, co i ile zjeść, ale nie zapisałam jej i wyleciała mi z głowy :/ Dietetyka nie mam, więc poprosiłabym, aby ktoś mi choćby przykładowo pomógł zaplanować posiłki. Jem cztery posiłki w ciągu dnia, rano muszę zjeść 3 WW, na drugie śniadanie 1-2 WW (zależnie od apatytu), obiad 2 WW, kolacja 2 WW. Prosiłabym też o rady, jak poradzić sobie z głodem, abym nie podjadała między posiłkami. Prosiłabym także o radę: w dzieciństwie musiałam jeść sporo wymienników węglowodanowych (byłam i jestem cukrzykiem) przez co rozepchał mi się żołądek. W umyśle utrwaliła się myśl, iż MUSZĘ coś zjeść, aby nie być głodna lub by wynik mi nie spadł. Czy jest jakiś sposób, aby o tym nie myśleć w ten sposób? Zależy mi na jakiś przykładowych ćwiczeniach, aby przyśpieszyć schudnięcie. Pomożecie mi?
ponad rok temu

Szanowna Pani,

stosowanie diety 1000 kcal u osoby chorującej na cukrzycę typu 1 nie jest najlepszym pomysłem. Jest to dieta ze znacznym ograniczeniem kalorii przeznaczona dla osób zdrowych. W Pani przypadku łatwo może dojśc do rozwoju kwasicy ketonowej. Powinna Pani ograniczyć spożycie kalorii, ale w zależności od tego, ile Pani spożywa obecnie. Bilans energetyczny musi być ujemny i wtedy można spokojnie czekać na efekty. 2,5 kg to nie jest dużo. Powinna Pani uzyskać zadawalający efekt. Proszę skorzystać z portalu dotyczącego odchudzania (abcodchudzanie). Tam na pewno otrzyma Pani wartościowe porady dietetyczne. W przypadku zastosowania ograniczeń dietetycznych, trzeba zwykle zredukować dawkowanie insuliny. Jeżeli dawki pozostaną bez zmian, będzie to powodowało zwiększony apetyt.