Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy hormonalne kobiet

Dieta o dobowej wartości energetyczne 1000 kcal jest dietą zbyt ubogoenergetyczną. Każdą dietę ustala się indywidualnie. Zasadniczym elementem racjonalnego żywienia jest regularność posiłków, czyli odpowiednia liczba posiłków w ciągu dnia i ich prawidłowe rozłożenie w czasie. Regularne odżywianie sprzyja unormowaniu przemiany materii i poziomu glukozy we krwi. Warto również zwiększyć dobowy wydatek energetyczny w postaci regularnej aktywności fizycznej,

0

Niezależnie czy występują problemy z tarczyca czy nie 1000kcal według mnie to za mała kaloryczność. Minimalna wartość to 1200-1300kcal, żeby jeszcze bardziej nie spowolnić przemiany materii. Do odpowiednio zbilansowanej diety warto włączyć umiarkowaną aktywność fizyczną: spacery szybkim krokiem lub spacery z kijkami Nordic Walking, ćwiczenia typu zdrowy kręgosłup, które przydadzą się przy siedzącej pracy. Często sama dieta nawet mocno ograniczająca kalorie nie wystarcza by schudnąć czy utrzymać odpowiednią masę ciała.

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0

Przy Hashimoto odpowiednia dieta jest niezwykle istotna! I nie może być ubogo kaloryczna!!! Minimalna kaloryczność waha się między 1300-1500 kcal. Sama dieta może nie jest łatwa, ale za to możliwa do zrealizowania. Wystarczy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający - powrót energii, lepsze wyniki.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy