Dieta 1000kcal

Mam na imię Aga 23lat. Chciałabym się zapytać, na czym polega dieta 1000kcal, czy jest zdrowa i bezpieczna dla zdrowia i jakie są posiłki w takiej diecie, co się spożywa? Bardzo proszę o odpowiedź.Agnieszka O.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Dieta 1000kcal polega na przeliczaniu wartości energetycznej produktów tak, aby nie przekraczała ona 1000kcal.

Posiłki w tej diecie mogą być urozmaicone, ale aby spełnić ten warunek należy mieć wiedzę na temat składu i wartości odżywczej poszczególnych produktów.

Jest ona najzdrowszą z diet, ponieważ przy dobrej wiedzy można skomponować dietę wieloskładnikową, w której ryzyko niedoborów pokarmowych jest niewielkie. Ale powtarzam, potrzebna jest wiedza na temat produktów spożywczych.

Przede wszystkim należy wybierać produkty niskokaloryczne z ograniczoną zawartością tłuszczu. Powala to zwiększyć objętość diety, przez co nie odczuwa się głodu.

Posiłki w tej diecie powinny być rozłożone na 5 posiłków co około 3 godziny, co zapobiega spadkom glikemii, czyli poziomu cukru we krwi.

Dieta 1000kcal jest stosowana w leczeniu otyłości i nadwagi, jako kończowy etap tego procesu. Diety o niższej kaloryczności są już niebezpieczne dla zdrowia.

Jednak dieta 1000kcal nie jest dla wszystkich w tym samym momencie.

Przy otyłości lub dużej nadwadze dietę rozpoczyna się od 1500kcal.
Przy lekkiej nadwadze od 1200kcal.
Dieta 1000kcal jest natomiast stosowana, gdy dwie poprzednie nie przynoszą już efektów lub osoba nie cierpi na nadwagę, a jedynie chce schudnąć 2-3kg.

Aby prawidłowo dobrać kaloryczność diety należy się wcześniej skonsultować ze specjalistą - dietetykiem lub lekarzem, który ma doświadczenie w odchudzaniu pacjentów.

Pozdrawiam