Dieta a efekt jojo i depresja

Przechodze na głodówkę. Czy nie będę miała efektu JoJo? Mam depresje, walcze z kilogramami rok nic nie pomaga. Diety cwiczenia. A kilogramy wciąż rosną. Co może być przyczyna?

Nasza waga zależy przede wszystkim od stopnia zbilansowania diety i od stylu spożywania posiłków - ich regularności, odpowiedniej ilości itd. Głodówka jest najgorszym możliwym sposobem kontroli wagi - z tego względu, że tuż po zakończeniu głodówki waga szybuje w górę i mamy książkowy efekt jojo, a ponadto podczas głodówki mogą się pojawić nawyki prowadzące do większych problemów - jak np. anoreksja czy bulimia. Zatem w Pani wypadku najlepszym wyjściem będzie konsultacja z dietetykiem, który rozpisze najlepszy dla Pani schemat diety - dostosowany do Pani potrzeb, stylu życia itd.
Również depresja, o której Pani pisze, wymagałaby pracy - najlepiej konsultacji psychologicznej podczas której wspólnie z terapeutą podejmiecie pracę nad problemem emocjonalnym. Powodzenia!

Nie warto "walczyć" z kilogramami, skoro pani tę walkę przegrywa. Warto znaleźć takie zajęcie podczas którego kilogramy "same" i "przy okazji" będą spadały. Jest pani młodą osobą, być może pani otyłość jest związana z czynnikiem, którego jeszcze pani nie zna. Dobrze jest połączyć psychoterapię z odpowiednią dietetyką. Określić czas odchudzania i ilość kilogramów do spadnięcia, i czy jest to możliwe do zrealizowania dla pani.