Dieta, a okres?

Witam. Mam na imię Milena. Mam 17 lat oraz 180 cm wzrostu. Na obecną chwilę ważę 96 kg to jest stanowczo za dużo! Ale pociesza mnie fakt, że przez ostatni okres schudłam, aż 9 kg! Od niedawna (a dokładnie) przez 4 dni stosuję dietę kopenhaską, która daje bardzo szybkie efekty. Gdyż przez ten czas spadłam z wagi 3 kg. Czy to jest bezpieczne? Czy przez taką dietę może mi się opóźnić okres?

Witam,

Dieta kopenhaska jest dietą o dużym ryzyko zdrowotnym.
Na pewno nie polecałabym jej jako diety odchudzającej.
Jej stosowanie wiąże się z ryzykiem niedoborów składników odżywczych.
O szkodliwości tego typu diet możesz przeczytać na:
http://portal.abczdrowie.pl/glodowka-czy-warto
Stosowanie znacznych restrykcji kalorycznych może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych, w tym wpłynąć na cykl miesięczny.

POZDRAWIAM