Dieta + Ćwiczenia

Mam 15 lat. Przy wzroście 161 cm ważę 57 kg. Mam duży brzuch, boczki, masywne uda, chciałabym się tego pozbyć, ale nie wiem jak. Czy mogłaby\mógłby mi pani\pan dobrać odpowiednie ćwiczenia i dietę na każdy dzień tygodnia? Bardzo proszę.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 22.
Odpowiada to 75 centylowi.
Masz prawidłową masę ciała.
Dieta nie jest wskazana w Twoim przypadku.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na:http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci
Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Jeśli chodzi o jedzenie w szkole, przykładowe zestawy na II śniadanie to:
1. Bułka pełnoziarnista, cienko posmarowana masłem, z plasterkiem chudej wędliny (np. szynki z piersi indyka/kurczaka, szynki gotowanej) i dużą ilością warzyw (mogą być zabrane oddzielnie w zamykanej miseczce, np. papryka, ogórek, pomidor). Warzywa możesz zjadać bez ograniczeń. Do takiego zestawu dobrze jest wypić niskotłuszczowy napój mleczny: kefir, maślankę (o pojemności 150 ml) lub sok wielowarzywny.
2. Jogurt odtłuszczony (150 ml) z muesli (30 g), z dodatkiem owocu (mandarynka/kiwi/pomarańcza/jabłko w ilości ok. 100 g).
3. Baton wielozbożowy z kubeczkiem jogurtu naturalnego, owoc.
4. Jogurt z ziarnami zbóż, owoc.
5. Sałatka wielowarzywna z dodatkiem np. tuńczyka czy porcji chudego mięsa - piersi z indyka, z bułką pełnoziarnistą.

Nie polecam omijania śniadań oraz kolacji.
Zamiast słodyczy - postaw na zdrowe przekąski.
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl

POZDRAWIAM