Dieta, ćwiczenia, a ja nie chudnę lecz przybieram, czemu?

Ważyłam kiedyś ponad 100 kg, ale prowadziłam dietę i schudłam 30 kg, zrobiłam przerwę w diecie przez prawie rok. Od sierpnia próbuję znów schudnąć, gdyż mam jeszcze nadwagę 10 kg. Pomimo, że prowadzę dietę 1400 kcal, zero cukrów, tłustych produktów, używek, codziennie ćwiczę po ok 1 godz. - stoję w miejscu, a nawet ostatnio przytyłam prawie 5 kg. Zastanawiam się, czy pójść do lekarza, może jestem na coś chora. Choruję na astmę i biorę codziennie leki, ale kiedyś mi to nie przeszkadzało i tak schudłam. Nie chcę iść do dietetyka i płacić 100 zł za wizytę, gdzie dowiem się od niego tego samego, co mogę przeczytać w necie lub w gazecie. Wiem co mam jeść, a czego nie, już raz prowadziłam zdrową dietę bez głodzenia się, ale teraz nie wiem, co mam robić.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Skoro nie jest Pani w stanie odpowiedzieć na pytanie „Czemu tyję?”, może jednak warto udać się na konsultację z dietetykiem?

Ze swojej strony mogę podpowiedzieć, iż po części przyczyną przybierania na wadze mogą być przyjmowane przez Panią leki (proszę sprawdzić ulotkę dołączoną do preparatu). W takim wypadku warto byłoby skonsultować się z lekarzem, być może uda się dobrać preparat, który nie będzie dawał takiego efektu.

Oczywiście nie zaszkodzi wykonanie badań uwzględniających m.in. TSH, w celu sprawdzenia, czy „z hormonami wszystko w porządku”.

Pozdrawiam