Dieta dla 19-latka w celu zrzucenia wagi

Witam Proszę o pomoc jak mam żywić, ułożyć dietę dla syna 16 lat wzrost 176cm waga 94,5 kg. Syn chce bardzo schudnąć. Ja staram się nie smażyć potraw, podawać ciemne pieczywo. Pozostała rodzina jest szczupła (dwie córki i mąż), to ja i syn mamy problemy z otyłością. Proszę o podpowiedź co może jeść syn. Nadmienię, że uwielbia jajka (ile razy mogę mu je podawać?) nie lubi ryb i nie przepada za warzywami. Dziękuję i pozdrawiam Barbara P.

Witam,

ciężko jest jednoznacznie określić, dlaczego Pani oraz syn macie problemy z nadwagą, a pozostali członkowie rodziny nie. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Zalecałabym wizytę z synem u dietetyka, wykona on pomiar składu ciała, dobierze synowi dietę (biorąc pod uwagę jego preferencje żywieniowe) oraz rodzaj aktywności fizycznej która najskuteczniej wspomoże jego proces odchudzania.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska