Dieta dla grupy krwi 0 Rh D+

mam grupę krwi 0 Rh d+. jaką dietę powinnam stosować?
ponad rok temu

Indeks glikemiczny potraw

Z pewnością każdy z nas słyszał o indeksie glikemicznym potraw. Ale czy wiemy, czym to tak naprawdę jest? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W programie żywieniowym osób posiadających grupę krwi 0 bardzo dużą rolę pełnią białka. W celu zapobiegania schorzeniom charakterystycznych dla posiadaczy tej grupy, wskazane jest spożywanie białka wysokogatunkowego. Wspiera ono prawidłową pracę układu trawiennego – poprzez prawidłową przemianę materii możliwe jest spalanie tłuszczów. Białko jest w szczególności zalecane osobom prowadzącym stresujący tryb życia. Dlatego ważnym składnikiem diety przedstawicieli grupy krwi 0 powinno być mięso i ryby.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, diety zgodne z grupą krwi nie mają podstaw naukowych. Sądzę, że jeśli chcesz się dobrze czuć, być zdrowym i mieć prawidłową masę ciała warto zapoznać się z zasadami prawidłowego żywienia i do nich się stosować. Dodatkowo dbać o regularną aktywność fizyczną. Więcej przeczytasz na naszym portalu w dziale zdrowe odżywianie. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty