Dieta dla nastolatki

Witam! Mam na imię Dominika, mam 12 lat, ważę 52 kg i mam 163 cm wzrostu. Chcę iść na dietę! Najlepiej będzie, gdy będę ważyła 46-48 kg. Wiem, że to nie jest dobre dla mnie, ale nie podobam się sobie. Chcę znaleźć dobrą dietę, ale nie mogę odpowiedniej znaleźć. Proszę, pomóżcie!
KOBIETA, 12 LAT ponad rok temu

Dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych

Obejrzyj film i dowiedz się, na czym polega dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych. Na ten temat wypowiada się ekspert - diabetolog dr Agnieszka Tiuryn-Petrulewicz.

Witam,

Twoja masa ciała jest odpowiednia dla wieku i wzrostu. Nie ma żadnych wskazań do przechodzania na dietę, zwłaszcza, że ciągle rośniesz. Drastyczne diety mogą zahamować ten proces. Powinnaś poczekać aż okres dojrzewania się u Ciebie zakończy i dopiero pomyśleć wtedy o diecie. Ale to też tylko w przypadku nadwagi. Samodzielne próby redukcji masy ciała często się kończą rozregulowaniem metabolizmu, co poźniej skutkuje niekontrolowanym tyciem pomimo stosowania diet odchudzających. Zachęcam do zrezygnowania ze słodyczy, słodzonych napojów gazowanych i słonych przekąsek, oraz dużej aktywności fizycznej.

Dietetyk w Szpitalu Grochowskim im. dr n. med. Rafała Masztaka w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty