Dieta dla nastolatki z otyłością

Witam! Jestem otyła, ważę 84 kg i mam 167 cm. Jestem przygotowana na wszystkie diety, nie chcę ważyć za parę lat ponad 100 kg. ;(
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 30,21, co bez względu na wiek, oznacza, że występuje u Ciebie znaczna otyłość.
Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u dietetyka, który na podstawie wywiadu żywieniowego i zdrowotnego ułoży dietę i zalecenia. Na taką konsultację powinnaś udać się z rodzicami lub opiekunami.

Postaraj się unikać produktów tj. słodkie gazowane napoje, chipsy, żywność typu fast-food (zapiekanki, pizza, frytki, hamburgery, hot-dogi itp.), słodycze, cukier, ciasta i ciasteczka, słone przekąski (paluszki, krakersy, orzeszki itp.). Postaraj się nie spożywać białego pieczywa, zamień je na razowe/żytnie/graham, a soki owocowe na wodę mineralną.

Bądź aktywna fizycznie. Zdrowa i zbilansowana dieta i sport to najlepsza droga do uzyskania ładnej sylwetki. Nie polecam stosowania diet dla dorosłych, nie są one wskazane dla młodzieży i dzieci, który rozwijają się i rosną.

Pozdrawiam