Dieta dla osoby uprawiającej sport

Witam,od paru dni cwiczę:brzuszki,przysiady bieganie.Chce poprawic brzuch,pośladki,uda.Moje pytanie brzmi jaka dieta?Co mogę jesc a czego powinnam unikać,jak powinna wyglądać moja dieta?Proszę o pomoc

Odpowiedź na pytanie nie jest łatwa ponieważ wszystko zależy od Pani wzrostu, obecnej masy ciała. Optymalnie było było by gdyby taką dietę ułożył dietetyk na podstawie wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. Gdyby chciała Pani można to zrobić również on line/mailowo. Gdyby była Pani zainteresowana proszę o kontakt.

Witam, Dieta na pewno powinna być racjonalna, zbilansowana.
Zgodna z poniższymi zasadami IŻŻ
Dbaj o różnorodność spożywanych produktów.
Strzeż się nadwagi i otyłości, nie zapominaj o codziennej aktywności fizycznej.
Produkty zbożowe powinny być dla Ciebie głównym źródłem energii (kalorii).
Spożywaj codziennie co najmniej dwie duże szklanki mleka. Mleko można zastąpić jogurtem, kefirem, a częściowo także serem.
Mięso spożywaj z umiarem.
Spożywaj codziennie dużo warzyw i owoców.
Ograniczaj spożycie tłuszczów, w szczególności zwierzęcych, a także produktów zawierających dużo cholesterolu i izomery trans nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Zachowaj umiar w spożyciu cukru i słodyczy.
Ograniczaj spożycie soli.
Pij wystarczającą ilość wody.
Nie pij alkoholu.

Warto udać się do specjalisty, który dostosuje dietę do Pani aktywności oraz trybu dnia.

Pozdrawiam
Paulina Brzuskiewicz
www.psychodietetyk.org