Dieta Dukana - czy pozwoli mi schudnąć?

Witam. Mam 20 lat, 165 cm wzrostu i ważę 65 kg. Chciałabym schudnąć i uzyskać wagę 55 kg lub trochę więcej. Jestem osobą zdrową i w mojej rodzinie nie występuje otyłość. Już raz schudłam 8 kg i przerwałam dietę, co kosztowało mnie efektem jojo. Chciałabym zastosować dietę doktora Dukana, bo bardzo lubię wszelki nabiał i mam pytanie. Czy nie jestem za młoda na tą dietę? Dodam, że nie mam problemu ani z nerkami, ani z wątrobą. Proszę rozwiać moje wątpliwości i przybliżyć mi zasady tej diety. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa
67 poziom zaufania

Pani BMI wynosi 23,89 i znajduje się w granicach normy. Oznacza to, że nie potrzebuje Pani restrykcyjnej diety odchudzającej, jaką jest dieta białkowa. Poza możliwością wywołania zaburzeń czynności wątroby i nerek, dieta ta jest niedoborowa w niektóre składniki odżywcze, ponadto jest monotonna oraz może przyczynić się do rozwoju zaburzeń stężenia cholesterolu we krwi.

O diecie białkowej więcej informacji znajdzie Pani na stronie
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-odchudzajaca-bialkowa

Zamiast diety białkowej należałoby wdrożyć zdrowe żywienie i regularną aktywność fizyczną. Opisy ćwiczeń znajdzie Pani na stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Zaś zdrową i zbilansowaną dietę przedstawia artykuł http://portal.abczdrowie.pl/piramida-zywienia-na-diecie

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty