Dieta Dukana - niedokładne stosowanie się do zaleceń

Witam stosuję dietę Dukana 2 miesiące. Waga naglę mi stanęła w miejscu, co się okazało byłam niedoinformowana i dosyć często jadłam żółtka jajek, otręby w większej ilości, do wody dodawałam cytrynę oraz zdarzało mi się w sałatce wyjadać oliwki, których jak już przeczytałam książkę okazało się, że są zakazane również. Czy w takim wypadku powinnam wrócić i powtórzyć pierwszą fazę, by dieta miała lepsze efekty? Chcę schudnąć jeszczę minimum 10 kilo. Bardzo proszę o profesjonalną poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Zastoje wagi podczas diety to normalna rzecz i nie należy w związku z nimi przerywać diety, zmniejszać liczby kalorii, czy uznawać jej za nieskuteczną. Organizm stopniowo przyzwyczaja się do nowej wagi, a gdy sposób odżywiania nie zostanie zmodyfikowany (przy dietach redukcyjnych, z ograniczeniem kalorii mówi się nawet niewielkim zwiększeniu kalorycznej wartości posiłków, żeby przyspieszyć metabolizm) waga znów zacznie spadać. Potrzeba zatem cierpliwości i wytrwałości.

Te drobne nieścisłości w diecie nie powinny mieć wielkiego znaczenia. Jeśli nie ma Pani przeciwwskazań do diety Dukana i nie wywołuje ona większych efektów ubocznych, nie musi Pani wracać do fazy pierwszej, proszę kontynuować fazę drugą stosując się do zasad. Proszę pamiętać o piciu dużej ilości wody oraz spożywania warzyw, jako źródła witamin, a po osiągnięciu celu o fazie stabilizującej, poniewać jej pominięcie może zaowocować szybkim nawrotem kilogramów.

Jeśli chodzi o wagę docelową, proszę pamiętać, żeby cel był realny. Nie podała Pani wagi, wzrostu oraz dotychczasowej utraty kilogramów, więc nie mogę się do tego odnieść.

Życzę powodzenia!
Pozdrawiam serdecznie!