Dieta i kremy na pozbycie się trądziku

Dzieńdobry . Mam problem ponieważ mam duży trądzik ostatnio sie zmniejszył pod wpływem kremów . Co mogę zrobić jakie kremy używać czego nie jeść aby zniknął ? Mam 12 lat mój wzrost ok 150 cm waga 34 u mnie rodzinna jest niedowaga .Prosze o szybką odpowiedź z góry dziękuje :)
12 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trądzik to częsty problem dorastającej młodzieży. Najważniejsze jest by nie doprowadzić do nadkażenia powstających zmian. Jeżeli już do tego dojdzie warto zastosować maść z antybiotykiem np. Tribiotic. Dodatkowo warto oczyszczać skórę twarzy np poprzez peeling.
W diecie należy unikać dania fast foodów, produkty zawierające dużo konserwantów, orzechów (często powodują alergie, które dotykają naszą cerę), słodyczy a w szczególności czekolady.

Witam,
1. skinoren krem na noc
2. kremy i maści z antybiotykiem na receptę
3. krem Almond Pharmaceris
4. seria effaclar La Roche Posay
w diecie należy unikać: ostrego, kwaśnego, słodkiego, fast food.
Pozdrawiam