Dieta i zioła wspomagające pracę nerek

Witam, Jestem po operacji guza nerki, jaka dieta i ewentualnie zioła wspomagające prace nerek (w tym wypadku jednej nerki :( ). Pozdrawiam

Witam,
Proponuję udać się na wizytę do dietetyka z wynikami i wypisem ze szpitala, który dostosuje odpowiednią dietę. zmiany dotyczą głównie podaży białka i potasu.
W diecie(niskobiałkowej w Pana sytuacji) ograniczyć w szczególności ilość potasu (specjalna obróbki termiczna warzyw). Owoce podawane z puszki zawierają mniej potasu niż świeże(podajemy bez soku).
Należy bezwzględnie przestrzegać zalecanej ilości białka pochodzenia zwierzęcego i z nabiału (odkładające się fosforany) i tu z pomocą przychodzi dietetyk, który zliczy podaż pierwiastków i zaleci przykładowy rozkład dnia.
Bezwzględnie w diecie niskobiałkowej eliminować: czekolada i wyroby czekoladowe, kakao, orzechy, sucha nasiona roślin strączkowych, kasza gruba i ciemna, suszone owoce, figi, banany, niektóre owoce cytrusowe(o wysokiej zawartości potasu), pomidory, keczup i koncentrat pomidorowy( przetwory), niektóre przyprawy: suszona pietruszka, bazylia, estragon, papryka w proszku.
• Bezwzględnie pilnować ilości spożywanych płynów (ilość wg. zaleceń lekarza), nie przekraczać zalecanej ilości mimo pragnienia (do płynów wliczyć zupy).
Życzę zdrowia.