Dieta kopenhaska a odchudzanie nastolatki

Mam 12 lat, ważę 62 kg, nieraz 63, i mam wzrostu 159 lub 160 cm, jestem dziewczyną. Moje pytania: Czy w 2 tygodnie da się schudnąć 5 kg? Jak? Czy mam nadwagę? Nikt mi nie mówi na mnie grubas, ale niedługo może do tego dojść. Co zrobić, by do tego nie doszło? Jak byście Państwo mnie określili: chuda, szczupła, gruba? Jaką dietę mogęzastosować? Czy dieta kopenhaska jest taka niezdrowa dla 12-latki? Jeżeli tak, to czemu, przecież je się jajka, czyli białko? Ile powinnam ważyć? Dziękuję za przeczytanie i proszę o jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam!!!
KOBIETA, 12 LAT ponad rok temu

Błędy w dietach odchudzających

Witam!

Twoje BMI wynosi 24,6. Jest to równoznaczne z linią 97 centyla, od której rozpoznaje się otyłość. W dwa tygodnie, przy fizjologicznej utracie masy ciała, można schudnąć ok. 2 kg. Odradzam diety typu kopenhaska, głowódki, etc. W Twoim wieku są szczególnie niezalecane (ze wzlędu na zbyt duże restrykcje kaloryczne). Twój organizm ciągle się rozwija, a do tego procesu niezbędna jest mu energia. Nie powinnaś ważyć mniej niż 47 kg i nie więcej niż 56 kg. Zanim rozpoczniesz odchudzanie - skonsultuj się z lekarzem, czy nie ma ku temu przeciwwskazań.

Wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam
 

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty