Dieta kopenhaska dla 18-latki

Witam. Mam 18 lat i zaczęłam stosować dietę kopenhaska ponieważ czuje się grubo. Dziś 3 dzień jakos żyje ciężko jest ale dam rade. Jakie ,mogą być skutki ? Czy to na prawdę pomaga?

Mgr Klaudia Wita Dietetyka

Stanowczo odradzam stosowanie tej diety, powoduje ona spustoszenie w organizmie, liczne niedobory, rozchwianie metabolizmu. Efekt odchudzania jest pozorny, ponieważ traci się w dużym stopniu wodę, następuje też ubytek tkanki mięśniowej z powodu zbyt małej podaży energii i składników odżywczych. Bardzo często po tej diecie występuje tzw. efekt jo-jo.
Lepszym sposobem jest przeanalizowanie dotychczasowego sposobu żywienia i poprawa popełnianych błędów. Należy spożywać regularne posiłki 4-5 na dobę, jeść dużo warzyw, wybierać pełnoziarniste produkty zbożowe zamiast białych, zdrowe tłuszcze tj. oleje, orzechy i nasiona, chude mięso i ryby. Ograniczyć słodycze, słodkie napoje, smażone potrawy, potrawy z białej mąki. Do tego umiarkowana aktywność fizyczna i dużo wody.
Polecam wizytę u dietetyka, który pomoże schudnąć bezpiecznie i zdrowo.
Pozdrawiam

Witam,

niestety mam dla Pani złą wiadomość. Według moich obserwacji dieta kopenhaska to dieta po której najczęściej pojawia się efekt jojo. Czym więcej zaliczy Pani efektów jojo tym trudniej będzie Pani zastosować prawdziwą, dobrą dietę odchudzającą.

Radziłabym zainwestować w zdrowie i odchudzać się ze specjalistą.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
p.s. a tymczasem zapraszam na nasz FB gdzie znajdzie Pani dużo zdrowych i lekkich przepisów: www.facebook.com/FoodDiet

Witam, odradzam stosowania diety kopenhaskiej. Jej stosowanie może mieć negatywne skutki dla zdrowia. Dieta kopenhaska jest niedoborowa w składniki odżywcze oraz dostarcza zbyt mało energii dla prawidłowego funkcjonowania.
Po przepisy i wskazówki dietetyczne związane ze zbilansowaną i prawidłową dietą zapraszam również na moją stronę http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska